przesówaj w prawo
przesówaj w lewo

Sport w Szamotułach

Sport – wypoczywaj aktywnie

Szamotuły dysponują rozbudowaną bazą sportowo-rekreacyjną, dzięki czemu miasto stwarza możliwość atrakcyjnego spędzania czasu wolnego. Sportowe serce miasta bije szybko na stadionie piłkarskim, w hali sportowo-widowiskowej “Wacław”, letnim basenie, krytej pływalni, skate parku, kompleksie boisk wielofunkcyjnych „Orlik” oraz wspaniale usytuowanych kortach tenisowych (dziesięć kortów tenisowych ziemnych). Stadion piłkarski z  nowoczesnym zapleczem socjalnym, stanowi doskonały potencjał dla różnych imprez sportowych.

Dowodem na wysoki standard obiektów sportowych jest to, że odbyły się na nich Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej U – 19 w 2006 roku. Wysoka ocena organizacji mistrzostw przeprowadzona przez Międzynarodową Organizację Piłkarską UEFA dała nam poczucie, że szamotulskie obiekty sportowe mają europejski poziom, co sprawia, że nasze obiekty nadają się do wykorzystania jako baza dla sportowców podczas takich imprez jak np. Mistrzostwa Europy czy imprezy podobnej rangi. Przykładem mogą być Mistrzostwa Świata Juniorów w Wędkarstwie Rzutowym, które odbyły się w lipcu 2011 roku. Do Szamotuł przybyło wiele ekip z całego świata, przy czym warto zaznaczyć, że były to najlepsze drużyny globu. Przybyły tak znamienite zespoły, jak drużynowi mistrzowie świata – Czesi, a także reprezentacje Chorwacji oraz Niemiec. Nie zabrakło również utytułowanych reprezentantów Polski. Sukces ww. imprezy zaowocował organizacją innych, równie znaczących wydarzeń sportowych o randze mistrzostw kraju, Europy i świata w piłce nożnej, rugby, a także wędkarstwie rzutowym.

Korzystne położenie geograficzne Szamotuł względem Poznania, gruntownie przebudowany hotel „Maraton” z 99 miejscami hotelowymi o standardzie trzech gwiazdek oraz coraz lepsza infrastruktura drogowa przemawiają za szamotulskimi obiektami sportowymi.

W skład tych obiektów wchodzi również kryta pływalnia. Kompleks wyposażony jest w dwa baseny. Jeden sportowy o wymiarach 25 m na 12,5 m z sześcioma torami, a drugi rekreacyjny ze sztuczną rzeką oraz masażami wodnymi. Jego wymiary to 17,5 na 6 metrów. Niemałą atrakcją jest też 80-metrowa zjeżdżalnia. W kompleksie pływalni znajduje się restauracja, szereg sal wypoczynkowo–rekreacyjnych, w tym między innymi: sauny, solarium, gabinet odnowy biologicznej. Pływalnia jest przystosowana również do przyjęcia niepełnosprawnych.

Hala „Wacław” poza płytą główną boiska przyciąga Grotą Solną, siłownią oraz salą fitness. Niezależnie od bogatej oferty sportowej miasto stwarza możliwość wielu form atrakcyjnego spędzania czasu wolnego. Szlaki spacerowe, utwardzone ścieżki rowerowe o łącznej długości około 30 km oraz liczne, duże kompleksy leśne (Puszcza Nadnotecka w odległości około 8 km) czynią miasto i okolice atrakcyjnym miejscem do rekreacji. Atrakcyjność tę zwiększają okoliczne akweny wodne takie jak sztuczny zalew przy wsi Myszkowo, czy jezioro w Pamiątkowie.

 

-----

 

  • Przejdź do strony

 

Aktualności
Fundusze UE
fb