przesówaj w prawo
przesówaj w lewo

Oferta inwestycyjna

 Wykaz terenów inwestycyjnych

 Oferta - Mutowo - wyróżniona w Konkursie „Grunt Na Medal” 2012

 

  • informacja o nieruchomości 2020 - Pl - pobierz
  • informacja o nieruchomości 2020 - ENG - pobierz

Grunt na Medal 2012Konkurs na najlepszą lokalizację inwestycji „Grunt na Medal” organizowany jest przy współudziale Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Marszałków Województw oraz sieci Centrów Obsługi Inwestora. Oficjalny patronat nad edycją konkursu na 2012 rok objął Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Gospodarki – Pan Waldemar Pawlak.

Piąta edycja Konkursu „Grunt na Medal”, miała w Wielkopolsce przebieg wyjątkowy. Do grona uczestników zaliczono prawie 40 dobrze przygotowanych obszarów. Oznacza to, że nasz region miał największą liczbę uczestników, a co za tym idzie najliczniejsze grono finalistów spośród wszystkich 16 regionalnych edycji Konkursu. Fakt ten został podkreślony przez panią Wiceprezes PAIiIZ Bożenę Czaję, podczas oficjalnej gali w Warszawie.

Wszystkie samorządy, których tereny znalazły się w finale przygotowały się do rywalizacji w sposób wzorowy. Na pierwszy plan wybiły się jednak trzy lokalizacje.

Najlepiej przygotowanym terenem w tegorocznej edycji Konkursu w Wielkopolsce okazał się grunt położony w Pile. Zespół audytorów z wojewódzkiego jury podjął decyzją o przyznaniu specjalnych wyróżnień „drugim miejscom”, którymi okazały się tereny położone w Szamotułach (teren inwestycyjny MUTOWO) i Wolsztynie.

Pozostali finaliści to: Buk, Stare Miasto, Tarnowo Podgórne oraz Wągrowiec. Oprócz przyznanych dyplomów, wymienieni powyżej będą mogli wykorzystywać w swoich kampaniach promocyjnych, specjalne loga: wyróżniony w finale i finalista. Zwycięzca będzie mógł wykorzystywać główne logo Konkursu.

Dnia 13 listopada 2012 r. w Pile odbyła się regionalna uroczystość zakończenia Konkursu. Organizatorami spotkania byli: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Uroczystość, której celem było wręczenie okazjonalnych dyplomów dla zwycięzcy, wyróżnionych oraz finalistów odbyło się w Centrum Strzelectwa Sportowego Tarcza. Z ramienia Miasta i Gminy Szamotuły wyróżnienie za drugie miejsce odebrał Zastępca Burmistrza Pan Wojciech Rabski. W spotkaniu udział wzięli również m.in. Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Pan Leszek Wojtasiak, Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski – Pan Jacek Gursz oraz Senator RP – Pan Mieczysław Augustyn. Gospodarzy reprezentowali: Pan Piotr Głowski – Prezydent Piły oraz Pani Beata Dudzińska – Wiceprezydent Piły.

 

Aktualności
Fundusze UE
fb