Aktualności

Wszystkie wydarzenia
Zawody wędkarskie Koła PZW Gałowo
22.06.2016

19 czerwca nad jeziorem Głuchowo odbyły się zawody wędkarskie Koła PZW Gałowo o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły.

Zawody otworzył Prezes Koła Janusz Broniarczyk. Wzięło w nich udział 26 wędkarzy w tym 9 juniorów. Imprezie towarzyszyła piękna pogoda oraz całkiem niezłe brania ryb. Do najczęściej poławianych należały płotki, karasie, oraz karpie i to one miały decydujący wpływ na ostateczne wyniki. Łącznie zostało złowionych 61 kg ryb, co daje średnią na jednego wędkarza 2,35 kg.

Gośćmi zawodów byli dyrektor Biura PZW Okręgu Poznańskiego Marcin Wiśniewski oraz Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Szamotuły Marian Płachecki i Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Karol Hartwich. Panowie ci wraz z Prezesem Koła dokonali wręczenia nagród zwycięzcom poszczególnych kategorii wiekowych.

A byli nimi:
W kategorii juniorów zdobywcą pucharu została kol. Julia Ostrycharczyk z wynikiem 4800 pkt, drugie miejsce zajął kol. Krzysztof Kaczmarek 2980 pkt, a trzecie kol. Dawid Kaczmarek 2340 pkt.

W kategorii seniorów tryumfował kol. Marek Bonek 6480 pkt drugie miejsce wywalczył kol. Ireneusz Runowski 5380 pkt, a trzecie kol. Włodzimierz Golon 3810 pkt.

Po udekorowaniu zwycięzców nastąpiła przerwa na posiłek dla wędkarzy oraz zaproszonych gości, a po przerwie wszyscy udali się ponownie na swoje stanowiska. Tym razem stawką zawodów był Puchar Prezesa Koła PZW Gałowo. Po 3,5 godzinnych zmaganiach Komisja Sędziowska odnotowała najlepszy wynik u kol. Radosława Nowaka 5100 pkt, i to on został zdobywcą Pucharu. Drugie miejsce zajął kol. Paweł Rożanek 4380 pkt, a trzecie kol. Krzysztof Kaczmarek 4110 pkt. Puchar i nagrody wręczał Prezes Koła Janusz Broniarczyk.