przesówaj w prawo
przesówaj w lewo

Aktualności

Wszystkie wydarzenia
XXIV sesja już za nami
10.12.2020

Takie obrazy jak te prezentowane na zdjęciu to już codzienność. Nie tylko uczniów i studentów, także  samorządowców. Obradowanie za pomocą sieci czasami powoduje  problemy techniczne, ale wczorajsza XXIV sesja przebiegła sprawnie.


 

O pechu może mówić radna Anna Wicher, której połączenie internetowe nie wytrzymało próby i utrudniało aktywne uczestniczenie w spotkaniu samorządowców. Radna natychmiast podjęła decyzję -  w czasie przerwy w obradach dotarła do Urzędu i mogła już bez problemów brać udział w sesji. Kiedy samorządowcy wrócą do tradycyjnych form obradowania? To raczej pytanie retoryczne …. 

Zaplanowane punkty planu sesji omówili sprawnie, przyjęli też uchwały w sprawie „Miejsko – Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy Domowej oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie dla Miasta i Gminy Szamotuły”, wyrazili zgodę na zamianę działek, wprowadzili zmiany w uchwale budżetowej na 2020 rok. W wolnych głosach radni dyskutowali o projekcie uchwały dotyczącej konsultacji społecznych procedury in vitro, o problemie nieodpowiedniego ciśnienia wody w hydrantach w Baborówku i dzikim wysypisku odpadów budowlanych w Piaskowie. Sesję budżetową zaplanowano na 30 grudnia.

 

Aktualności
Fundusze UE
fb