przesówaj w prawo
przesówaj w lewo

Aktualności

Wszystkie wydarzenia
XII Salon Hubertowski
22.09.2014
W dniu 06.09.2014 w Muzeum – Zamek Górków w Szamotułach odbył się XII Salon Hubertowski, którego mottem przewodnim był „Łuk w łowiectwie wczoraj i dziś”.
Imprezę zorganizowało Szamotulskie Stowarzyszenie Miłośników Łowiectwa i Środowiska Przyrodniczego „Hubertus” we współpracy ze Starostą Szamotulskim oraz Dyrektorem Muzeum- Zamek Górków.

Tegoroczny Salon jak zwykle z prawdziwie myśliwską swadą poprowadził Maciej Hoffmann w towarzystwie przeuroczej diany Anny Schmidt prowadzącej całą imprezę z wdziękiem nie ustępującym najlepszym prezenterkom tv, a która wprowadziła licznie przybyłych gości w prawdziwie hubertowski klimat. Program hubertowskiego spotkania w Szamotułach składał się z: 

- wystawy prywatnej kolekcji łuków, strzał i grotów Michała Sanczenki, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego z Sokółki,

- wystawy malarstwa Olgierda Tomaszewskiego „ Otomasa „ ilustratora min. wielu książek o tematyce myśliwskiej, „Braci Łowieckiej” i „Łowca Polskiego”, 

- prezentacji łuków wspólczesnych możliwej dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Noteckich Łuczników oraz Łuczniczego Klubu Sportowego „Leśnik”.

- Pierwszego Powiatowego Przeglądu Sygnalistów Myśliwskich , który sprawnie i z godnym podkreślenia zaangażowaniem zorganizowali koledzy Michał Idczak oraz Radosław Walkowiak.
Do przeglądu stanęli myśliwi, którzy reprezentowali 8 ( z 12 istniejących w wykazie Starostwa ) kół łowieckich z terenu powiatu szamotulskiego. Byli to koleżanki i koledzy Łucja Walkowiak z KŁ Szarak z Szamotuł, Radosław Walkowiak z KŁ Darz Bór z Otorowa, Adam Kupś z KŁ Drop z Obrzycka, Stanisław Lis z KŁ Wrona z Wronek, Michał Talma z KŁ Odyniec z Chojna, Tomasz Judek z KŁ Odyniec z Chojna, Anna Tomaszewska z KŁ Dąbrowa z Poznania, Maciej Hoffmann, Łukasz Heckert, Krzysztof Horłoza z KŁ Daniel z Szamotuł, Michał Idczak z KŁ Orzeł z Poznania oraz Marek Kwapisz, przedstawiciel Nadleśnictwa Wronki. Wystąpiły też dwa zespoły sygnalistów myśliwskich: „Darz Bór” oraz „Pod Borem” . Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy wręczane przez Starostę Szamotulskiego Pawła Kowzana oraz członków Zarządu Okręgowego PZŁ oraz Okręgowej Rady Łowieckiej w Poznaniu Edwina Krzyżagórskiego i Wojciecha Matysiaka,

- finału Konkursu Łuczniczego Dla Młodzieży ze szkół w Obrzycku, Szamotułach, Pniewach i Gaju Małym. Sposród 17 finalistów wyłonionych z przeprowadzonych wcześniej eliminacji w których brało udział 47 uczniów, zwycięzcami konkursu zostali: w kategorii łuków bloczkowych Joanna Pietrzak i Oliwia Głucha, w kategorii łuków klasycznych Tymoteusz Norek.

Sprawną organizacją i szkoleniem młodzieży podczas eliminacji i konkursu łuczniczego zajęli się koledzy ze Stowarzyszenia Noteccy Łucznicy Hubert Durczak oraz Wojciech Wardęga, fundując jedną z głównych nagród w postaci łuku sportowego oraz Leszek Walkowiak z Łuczniczego Klubu Sportowego „Leśnik”, który również jako jedną z głównych nagród przekazał łuk sportowy oraz sporą ilość łuczniczych gadżetów. Wszyscy młodzi zawodnicy biorący udział w finale konkursu łuczniczego otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody wręczane uroczyście przez Przewodniczącego Zarządu Okręgowego PZŁ w Poznaniu Zbigniewa Zielińskiego oraz zasłużonego dla wielkopolskiego łowiectwa Adama Smorawińskiego.

Po emocjach konkursowych o dobry nastrój licznie zebranych myśliwych oraz ich gości zadbał znany tenor Opery Poznańskiej Karol Bochański wraz z towarzyszącym mu Zespołem Instrumentów Dętych Blaszanych Zamku Kórnickiego „Castle Brass” a przygotowana przez restaurację „U myśliwych” degustacja zdrowej i bardzo smacznej dziczyzny między innymi w postaci tatara z sarniny, deski wędlin z dziczyzny, zupy myśliwskiej, żuru, ragout z sarny, żeberek z dzika oraz pajdy z olbrzymiego bochenka chleba ze smalcem oraz szynki z dzika w chlebie na trwale utkwiły w pamięci wszystkich uczestników tej wspaniałej biesiady.


 
 
 
Aktualności
Fundusze UE
fb