Wszystkie wydarzenia
Wielki sukces szamotulskich bokserów
31.05.2016

W dniach 28-29.05.2016r. w sali Wielkopolskiego O rodka Szkolenia Bokserskiego ś Fundacji
Wielkopolski Boks odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Kadetów, będące jednocześnie eliminacjami do
Mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej. Do walki o medale i przepustkę do Ząbkowic Śląskich stanęli
reprezentanci większości klubów z Wielkopolski. Impreza ta zakończyła się wielkim sukcesem Klubu
Sportowego Szamotuły Boxing Team, który zgłosił do rywalizacji dwóch zawodników i każdy z nich
zdobył złoty medal. W wadze 52 kg, Sebastian Wróż pokonał w walce półfinałowej jednogłośną decyzją
sędziów Klaudiusza Marchwackiego z klubu Włókniarz Kalisz a w finale nie dał szans Filipowi
Szpakowiczowi z WKS Sokoła Piły, posyłając go mocnym prawym prostym na deski, w efekcie czego
zwyciężył w 2 rundzie przez TKO. Drugi złoty medal i tytuł Mistrza Wielkopolski Kadetów, dla klubu z
Szamotuł przypadł w udziale Kacprowi Nowickiemu, który w finale kategorii +80 kg pokonał
jednogłośnie na punkty Beniamina Janmroziaka z K.S. Ziętek Team. Dwa złote medale i dwie
kwalifikacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostw Polski) to nie był koniec
dobrych informacji na tym turnieju. Dodatkowo Sebastian Wróż, został wyróżniony mianem
Najlepszego Zawodnika Mistrzostw.

„Chłopcy spisali się bardzo dobrze i zdecydowanie wygrali swoje pojedynki, robiąc bardzo duży krok w
rozwoju swojej kariery. Rok temu kiedy rozpoczynali treningi w klubie Szamotuły Boxing Team,
wyznaczyliśmy sobie konkretne cele do realizacji a zdobycie Mistrzostwa Wielkopolski, (które jest
kwalifikacją do Mistrzostw Polski) było pierwszym z nich. Jest to efekt ich ciężkiej pracy i
zaangażowania dlatego jestem z nich bardzo dumny i wierzę, że przed nimi jeszcze wiele sukcesów.
Teraz już skupiamy się i rozpoczynamy przygotowania do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, na którą
się zakwalifikowali by zrealizować nasz kolejny cel jakim jest medal Mistrzostw Polski.”

O prawo startu na Mistrzostwach Polski, od czwartku w Grudziądzu, rywalizować będą również
dziewczyny. Będą to eliminacje ogólnopolskie a kwalifikacje otrzyma 8 najlepszych dziewczyn w każdej
wadze. Na tej imprezie również nie zabraknie reprezentantek szamotulskiego klubu. W Grudziądzu
Szamotuły Boxing Team reprezentowała będzie Agnieszka Zientkiewicz -46 kg, Sandra Damazyn -60