Aktualności

Wszystkie wydarzenia
Szamotuły stolicą wędkarstwa rzutowego 2011
12.07.2011

W 2010 r. zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Wędkarstwie Rzutowym w Słowenii. W roku kolejnym Polska była odpowiedzialna na zorganizowanie zawodów o tak wysokiej randze. Zaszczytu tego dostąpiły Szamotuły, które stały się przystankiem na castingowej mapie świata w 2011r. W przyszłym roku organizacji podejmą się Chorwaci.
Stolica powiatu kolejny raz podjęła się organizacji imprezy o tak dużym splendorze. Pięć lat wcześniej na szamotulskim stadionie odbywały się mecze w ramach Mistrzostw Świata Juniorów w piłce nożnej w kategorii U-19.

Do "Gródu Halszki" przyjechali najlepsi zawodnicy z całego świata w Castingu. Przybyły tak znamienite zespoły, jak drużynowi Mistrzowie Świata - Czesi, a także srebrni i brązowi medaliści, Chorwaci oraz Niemcy. Nie zabrakło także czołowych polskich przedstawicieli tego sportu. Przykładem może być Magdalena Kuza, wielokrotna Mistrzyni Świata, która 02 lipca 2011r. w Międzynarodowych zawodach rzutowych ASKO w Wiedniu została rekordzistką świata w kategorii "Odległość Spinningowa 7,5g", a także Jagoda Żebrowska, która broniła tytułu v-ce mistrzyni w "Skishu Muchowym" oraz zdobytych dwóch złotych, dwóch srebrnych i jednego brązowego medalu na Mistrzostwach Świata Juniorów. Szamotuły swoją wizytą zaszczycił Prezydent ICSF (Międzynarodowej Federacji Wędkarstw Rzutowego) Kurt Klamet.

Szamotulanie w dniach 07-09.07.2011r. mogli przyglądać się wędkarskim rzutom na najwyższym poziomie i kibicować swoim rodakom.
Zawody zorganizowane zostały dzięki wytężonej pracy działaczy PZW oraz szamotulskich władz.
Na Mistrzostwach Świata Juniorów w Wędkarstwie Rzutowym "Szamotuły 2011" bardzo dobrą postawę zaprezentowali Polacy. Magdalena Kuza została mistrzynią świata w konkurencji "Odległość Muchowa" - jednorącz oraz w "Odległości Spinningowej 7,5 g" - jednorącz. W tej ostatniej konkurencji v-ce mistrzynią została Polka Oliwia Mośko. Magdalna Kuza została v-ce mistrzynią konkurencji "Arenberg". Zajęła także drugie miejsce w 'Skishu spinningowym", a Jagoda Żebrowska zdobyła brąz w tej konkurencji. Sukces odniósł także Bartłomiej Kozyra, który został mistrzem świata w "Skishu spinngowym" wśród chłopców.

W pięcioboju największy sukces odniosła Magdalena Kuza, która zdobyła brązowy medal. W pięcioboju w klasyfikacji drużynowej żeńska reprezentacja Polski stanęła na najniższym stopniu podium, a drużyna chłopców zajęła czwarte miejsce.
Reprezentacja Polski zdobyła w Szamotułach 8 medali, w tym 3 złote, 3 srebrne oraz 2 brązowe.
Zapraszamy na relacje z otwarcia zawodów:
Zamieszczamy także wyniki:
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją:

Tekst: Szymon Cejba
Zdjęcia: Henryk Żłobiński

Katerina Markova - mistrzyni świata w pięcioboju podczas "Odległości Spinngowej 7,5 g" - jednorącz

Magdalena Kuza - mistrzyni świata w konkurencji "Odległość Muchowa" - jednorącz oraz w "Odległości Spinningowej 7,5 g" - jednorącz

Oliwia Mośko - srebrna medalistka w konkurencji "Odległość Spinningowa 7,5 g" - jednorącz

Radość polskich mistrzyń świata

Bartłomiej Kozyra - mistrz świata w "Skishu Spinningowym" podczas konkurencji "Odległość Spinningowa 7,5 g" - jednorącz

Bruno Brovet - mistrz świata w konkurencji "Odległość Spinningowa 7,5 g" - jednorącz

Przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych z Prezydentem ICSF i członkami PZW

Najlepsze zawodniczki w "Skishu Spinningowym" - K. Markova, M. Kuza oraz J. Żebrowska

M. Kuza i J. Żebrowska z medalami mistrzostw świata

Najlepsi zawodnicy w "Skishu Spinningowym" - B. Kozyra, B. Brovet., Ch. Hildebrandt

Prezydent ICSF składa Magdalenie Kuzie gratulacje za zdobycie złotego medalu w "Odległości Spinngowej 7,5 g" - jednorącz

Najlepsze zawodniczki w "Odległości Spinngowej 7,5 g" - jednorącz - M. Kuza, O. Mośko i D. Kralova

Najlepsi zawodnicy w "Odległości Spinngowej 7,5 g" - jednorącz - B. Brovet, M. Krejci i A. Prusa