przesówaj w prawo
przesówaj w lewo

Aktualności

Wszystkie wydarzenia
Szamotulskie miasteczko rowerowe w nowej odsłonie …
11.12.2020

Idea powstania i funkcjonowania tego miejsca nie zmieniła się od lat. Ciągle chodzi o to, by młodzi ludzie ucząc się jeździć na rowerze poznawali jednocześnie zasady poruszania się po drogach publicznych i ścieżkach rowerowych. Wczoraj oficjalnie odebrano inwestycję.


Z czasem wymagania dotyczące rowerzystów i przepisy ruchu drogowego uległy zmianom. Stąd projektanci nowego „miasteczka” wzbogacili tor do nauki jazdy o współczesne elementy infrastruktury drogowej – światła,  szlaban, ronda itp. Nie zapomnieli tez o bezpieczeństwie elementów wyposażenia miasteczka – zainstalowano cztery kamery monitoringu placu. Czas pokazał, że była to ważna i trafna decyzja inwestora czyli Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły. Okazuje się bowiem, że jeszcze przed oficjalnym odbiorem inwestycji w miasteczku pojawili się „siłacze”, chcący sprawdzić działanie i budowę szlabanu. Cóż, szlaban wytrzymał – ciekawe czy wytrzymają kary „siłacze”, których podobizny poznali już urzędnicy!

Przypominamy, że nowe miasteczko rowerowe powstało na miejscu, w którym przed laty taki obiekt funkcjonował w  parku  Jana III Sobieskiego. Jego budowa jest integralną częścią projektu rewitalizacji centrum miasta. Rewitalizacja obejmuje też modernizację płyty Rynku i remont kamienicy przy Rynek 16/17. Wszystkie prace wyceniono na 14 585 576,27 złotych. Gmina otrzymała wsparcie z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wynosi ono 85% wartości inwestycji czyli 12 397 739,81 złotych.

 

Aktualności
Fundusze UE
fb