Wszystkie wydarzenia
Sukcesy kajakarzy
10.08.2010
Kajakarze z UKS "Pamiątkowo" odnieśli kilka znaczących sukcesów.
Po wyczerpujących treningach na obozie sportowym w Łężeczkach kajakarze UKS Pamiątkowo w miesiącu lipcu br. uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Młodzików (9-11.07.) w Bydgoszczy. Nasi zawodnicy zdobyli II miejsce w kategorii K-4 /2000 m w składzie: Szymon Pawłowski, Damian Prentki, Damian Bednarski, Jarosław Szczepski. Na dystansie 3000 m Filip Balcerowiak w konkurencji K-1 zdobył brązowy medal.
Ich starsi koledzy po przygotowaniach na obozie sportowo-wypoczynkowym również w miejscowości Łężeczki tym razem reprezentowali naszą gminę na Mistrzostwach Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu (6-8.08.). Zdobyliśmy 6 medali na tych mistrzostwach:
Wyniki:
Bartosz Wolańczyk zajął II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Mateusz Rychlik startował w 3 konkurencjach Mistrzostw Polski Juniorów i wywalczył następujące miejsca:
K-4 / 500 m - I miejsce
K-1 / 1000 m - IV miejsce
K-2 / 5000 m - II miejsce
Ww zawodnik naszej gminy reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy Juniorów w Moskwie
i wywalczył 12 miejsce.
Przemysław Nowak startował również w 3 konkurencjach Mistrzostw Polski Juniorów i wywalczył następujące miejsca:
K-4 / 1000 m - I miejsce
Gmina Szamotuły może się pochwalić 11 mieszkańcami - medalistami Mistrzostw Polski w kajakarstwie.