przesówaj w prawo
przesówaj w lewo

Aktualności

Wszystkie wydarzenia
Strażnicy Miejscy śpieszą z odsieczą
07.12.2020

Wsiadasz do samochodu, przekręcasz kluczyk w stacyjce, a silnik nie chce zaskoczyć. W nocy przymroziło. Co teraz?

 

Z pomocą przychodzą niezastąpieni, szamotulscy Strażnicy Miejscy!

 

Przed nami najchłodniejsze miesiące w roku. Na szczęście zima nie pokazała jeszcze na co ją stać. Nie mamy jednak po co łudzić się, że w najbliższym czasie będziemy znów czuć na skórze przyjemne promienie słońca.

 

Niskie temperatury wiążą się też z utrudnieniami dla kierowców, którzy nierzadko, próbując odpalić samochód, napotykają trudności, kiedy wychłodzony silnik nie chce podjąć pracy. Na szczęście mieszkańcy Szamotuł mogą liczyć na pomoc lokalnej Straży Miejskiej. Strażnicy wyposażeni w urządzenie umożliwiające rozruch pojazdu, są gotowi nieść (a nawet i wieźć) pomoc kierowcom z terenu Miasta i Gminy. Pomoc udzielana jest na odpowiedzialność kierowcy. 

 

Weźmy jednak pod uwagę fakt, że w pierwszej kolejności strażnicy podejmują interwencje związane bezpośrednio z ich zadaniami - ochroną spokoju i porządku publicznego oraz bezpośrednim zagrożeniem życia i zdrowia mieszkańców. Wsparcie w rozruchu aut jest jedynie chęcią pomocy mieszkańcom w potrzebie. Wszelkie zgłoszenia, również te związane z pomocą w uruchomieniu auta, przyjmuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00-19:00 dyżurny Straży Miejskiej w Szamotułach, pod bezpłatnym numerem telefonu 986 lub 694036118.

Aktualności
Fundusze UE
fb