Aktualności

Wszystkie wydarzenia
Stefan Dobak, lat 67 - jak stare wino, im starszy tym lepszy
19.09.2013
Biegacz Stefan Dobak wciąż nas zaskakuje osiągając coraz lepsze wyniki i, zajmując pierwsze miejsca na rozlicznych zawodach. Wszyscy mamy świadomość ile wyczerpującego treningu wymagają biegi długodystansowe, zwłaszcza w zdecydowanie seniorskim wieku.
Wcześniej docierały do nas informacje o sukcesach szamotulanina, które pewnie mile zaskakiwały samego zainteresowanego. Sierpień tego roku, Pan Stefan z pewnością będzie mógł zaliczyć do wyjątkowo udanych miesięcy w swojej karierze sportowej. Najpierw na zawodach Toyota Półmaraton w Wałbrzychu, na trudnej pagórkowatej trasie, w kategorii wiekowej 65 - 69 lat zajął I miejsce. O znakomitej dyspozycji Pana Dobaka świadczy fakt, że aż o 6 minut poprawił rezultat z ubiegłego roku .

Później były zawody w Górze, nieopodal Leszna - IV Bieg z Policją. Tam, w kategorii wiekowej 65 - 69 lat, na dystansie 10 km znów nie dal szans rywalom i zwyciężył. To była ostatnia sobota sierpnia. Już następnego dnia, 1 września pojechał walczyć o podium w Biegu Namysłowskim. Na podium stanął, lecz tym razem na drugim miejscu. To miejsce to sfera marzeń dla wielu sportowców.

Szamotulanie, którzy znają Pana Stefana, albo chociaż czytają o jego sukcesach, podziwiają tego sportowca i trochę mu zazdroszczą. W tak słusznym wieku taka kondycja. Gratulujemy i czekamy na wieści o następnych osiągnięciach. Jak się dowiadujemy Pan Dobak zamierza wystartować w biegu Wiernych Lechitów w Gnieźnie, no i oczywiście w swoim mieście, w Samsung Półmaratonie w Szamotułach.