Aktualności

Wszystkie wydarzenia
Sportowe sukcesy uczniów Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy w Szamotułach
25.06.2013
Podczas XIII Regionalnych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Wolsztynie do rywalizacji przystąpiło 250 zawodników reprezentujących 10 powiatów województwa wielkopolskiego.
Sportowcy, będący uczniami i absolwentami Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy w Szamotułach zdobyli 11 medali, w tym 4 złote, 2 srebrne, 5 brązowych oraz jedno czwarte miejsce.
Medale wywalczyli: Adrian Kaczmarek i Konrad Skrętkowski w biegu na 100m,
Patryk Pupka w skoku w dal z miejsca,
Dariusz Ratajczak w skoku w dal,
Patryk Kubiak w skoku w dal,
Krystian Kubiak w pchnięciu kulą,
Marta Witkowska ,Andrzej Fabiański ,Marcin Grzybowski , Jarosław Lektarski w biegu na 100m, Patrycja Sobkowska w wyścigu kolarskim.

Szczególnym przeżyciem dla naszych medalistów był moment dekoracji przez wielokrotnego mistrza olimpijskiego świata i Europy w kajakarstwie Marka Łbika.
Poznański Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych również okazał się bardzo szczęśliwy dla sportowców Zespołu Szkół im. Jana Brzechwy w Szamotułach. Zdobyli tam również mnóstwo medali: