Aktualności

Wszystkie wydarzenia
Paweł Warszawski Wicemistrzem Polski
20.09.2016

Paweł Warszawski na koniu Filer, reprezentujący Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego 2016.

W miniony weekend w Morawie koło Strzegomia odbyły się międzynarodowe i krajowe zawody WKKW,  w ramach których rozegrano Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Młodych Koni. W konkursie Mistrzostw Polski Seniorów wystartowało 17 par – najlepszych zawodników z całej Polski. W piątek zawodnicy przystąpili do próby ujeżdżenia, podczas której zaprezentowali swoje wierzchowce na czworoboku, w sobotę natomiast odbyła się najbardziej emocjonująca część WKKW czyli próba terenowa – cross. Zawodnicy pokonywali dystans ponad 3500 metrów i oddali ponad 30 skoków nad przeszkodami terenowymi  - wielkimi kłodami, skrzyniami i bardzo wąskimi przedmiotami. Zawodnik SJ Baborówko po dwóch dniach rywalizacji zajmował 5 miejsce, jednak najlepszy przejazd w niedzielnej próbie skoków spośród wszystkich zawodników dał mu awans na podium i ostatecznie Paweł Warszawski na koniu Filer zdobył tytuł Wicemistrza Polski Seniorów WKKW w roku 2016. Ponadto jego wierzchowiec, 14-letni wałach Filer, który został wyhodowany przez Henryka Święcickiego otrzymał nagrodę dla najlepszego konia polskiej hodowli w tych Mistrzostwach. W trakcie tych zawodów rozegrane zostały również Mistrzostwa Polski Młodych Koni WKKW, w których zawodnik z Baborówka również pokazał swoją dominację. Paweł Warszawski z koniem Aristo A-Z zdobył tytuł Mistrza Polski koni 6-letnich w WKKW, z koniem Aport wywalczył złoty medal w kategorii koni 5-letnich, a z ogierem Marcepan zdobył tytuł Wicemistrza Polski wśród koni 4-letnich.

Paweł Warszawski to wieloletni członek kadry narodowej WKKW, dwukrotny srebrny medalista drużynowo w Mistrzostwach Europy Juniorów (rok 1998 i 1999), dziewięciokrotny zdobywca medali mistrzostw Polski, sześciokrotny reprezentant kraju na mistrzostwach Europy i czterokrotny zdobywca Pucharu Polski. Paweł  swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął w wieku 12 lat w Stadninie Koni Walewice. Od 6 lat trenuje w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko. Tutaj też mieszka wraz z żoną Joanną oraz synami Hubertem i Wojtkiem. Od roku 2015 reprezentuje barwy Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko. Oprócz sukcesów Pawła Warszawskiego, klub z Baborówka odniósł w tym sezonie drugi znaczący wynik, a mianowicie reprezentantka SJ Baborówko Julia Elzanowska na koniu Lucky Comeback zdobyła w tym sezonie złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów WKKW, które odbyły się w sierpniu również w Strzegomiu.

Przed nami zakończenie sezonu Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, w dniach od 30 września do 2 października 2016 r. w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko odbędzie się wydarzenie jeździeckie pod nazwą Baborówko Horse Sale Show - międzynarodowe i krajowe zawody WKKW oraz aukcja koni sportowych. Do zawodów zgłoszono niespełna 150 par m. in. z Niemiec, Finlandii, Czech, Wielkiej Brytanii i Polski. Zawodnicy wystartują w dwóch konkursach międzynarodowych na poziomie CIC1* i CIC2*, a także w konkursach krajowych CNC L i CNC P. Zawodnicy walczyć będą w Finale Pucharu Polski WKKW, który zakończy rozgrywki w 5 kategoriach wiekowych. Cykl ten składa się 9 eliminacji rozgrywanych w trakcie sezonu w całej Polsce oraz Finału, który odbędzie się  właśnie w Baborówku. Do końcowej klasyfikacji liczyć się będą 3 najlepsze wyniki z Eliminacji oraz wynik zawodów finałowych, w których zdobyte punkty mnożone są przez współczynnik 1,5. Tradycyjnie w Baborówku oprócz rywalizacji sportowej publiczność będzie mogła podziwiać liczne pokazy i atrakcje, a dla najmłodszych w sobotę i niedzielę czekać będzie specjalna Strefa dla dzieci z zajęciami sportowymi, edukacyjnymi i artystycznymi.

Zapraszamy na kolejne wielkie widowisko sportowe do Baborówka od 30 września do 2 października!