Aktualności

Wszystkie wydarzenia
Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej
05.12.2012
W minioną niedzielę, 2-go grudnia na Hali Nałęcz w Szamotułach rozegrano Pierwszy Turniej Mikołajkowy Piłki Siatkowej Dziewcząt.
To pierwszy Turniej Mikołajowy Siatkówki zorganizowany przez UKS Szamotulanin. Wzięło w nim udział 66 dziewcząt w wieku 10-18 lat. Dziewczęta startowały w trzech kategoriach. Najstarsze w sześcioosobowych składach, młodziczki w czteroosobowych składach oraz tzw. singielki w których najmłodsze dziewczęta rozgrywały mecze jeden na jeden na małych boiskach.

W kategorii szóstek zwyciężył Pierwszy zespół UKS Szamotulanin, tuż za nim uplasowała się reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi. Trzecie miejsce zajęły dziewczęta Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach oraz II Zespołu UKS Szamotulanin. O tym jak zacięta była walka świadczy fakt że I UKS Szamotulanin przegrał w tie breaku z II UKS Szamotulanin.

Podobnie zacięte mecze miały przebieg w kategorii "czwórek". W finałowym meczu trwającym dwa razy po 10 minut wynik na koniec brzmiał 25:23. Pozostałe mecze również dostarczyły wielu wrażeń i emocji nie tylko zawodniczkom ale i ich rodzicom którzy licznie dopingowali swoje pociechy.

W kategorii singielek natomiast zwyciężyła Paulina Nowakowska, drugie miejsce zajęła Amela Lewandowska a trzecie Jagoda Łucak. Wyróżnione zostały Kasia Przybylska, Zuzia Pieniak, Alicja Młynarczyk, Ramona Kotoństa, Oliwia Bońkowska, Dominika Niećkowiak, Nikola Młynarczyk.

Na Mikołajkowym Turnieju nie zabrakło też Mikołaja, który częstował obecnych kibiców oraz zawodniczki cukierkami. Można było również spróbować wypieków Cukierni Dawida Grzegorzewskiego z Szamotuł oraz domowych wypieków Państwa Linków co przydało się gdyż turniej trwał od 10.00 do 15.00 a rozegrano ponad 60 meczy. Współorganizatorem Turnieju był Zespół Szkół nr 3 w Szamotułach w osobie Dyrektora Pana Jacka Kucnerowicza a współpracowali również przy jego przeprowadzeniu rodzice zawodniczek UKS Szamotulanin, Zarząd Klubu i trenerzy Karolina Kowalczyk, Piotr Galus, Marian Fornalczyk oraz Bartosz Synowiec.