Aktualności

Wszystkie wydarzenia
Międzynarodowy sukces brydżystki z Szamotuł
18.07.2012
Joanna Sroka odniosła kolejny sukces na Brydżowych Mistrzostwach Europy w duńskim Vejle.
Mistrzostwa miały etykietę "open", czyli były otwarte dla wszystkich. Szamotulanka startowała w turnieju par z warszawianką Magdaleną Budzyńską. Na 80 startujących zawodniczek zajęła 11 miejsce co jest powodem do satysfakcji jak powiedział jej trener pan Jan Grygier, podobnie zresztą uważa trener kadry narodowej. Warto nadmienić, że spośród 6 reprezentantek Polski, które pojechały na koszt Polskiego Związku Brydża Sportowego, dwie z nich zostały wyprzedzone przez Joannę Trener szamotulan Pan Grygier powiedział, że jest to kolejny fakt promujący rywalizację, która zmusza do logicznego myślenia, rozwijająca wyobraźnię.

Wszyscy, którzy wcześniej czytali o sukcesach naszych brydżystów pamiętają z pewnością nazwisko Paweł Jassem. Przed kilku dniami na Akademickich Mistrzostwach Świata we Francji, na 15 startujących drużyn, dwie polskie drużyny, w których Paweł Jassem występował, zajęły pierwsze i trzecie miejsce. Ponownie "Kleks" przypomniał o swoim istnieniu odnotowując kolejne sukcesy.

Trener Jan Grygier zaprasza wszystkich zainteresowanych młodych ludzi do szkółki brydżowej, która rusza 1 września. Zajęcia będą prowadzone w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Szczuczyńskiej (raz w tygodniu). Dla najmłodszych zajęcia będą prowadzone w formie łagodnej zabawy "okołobrydżowej". Dla nieco starszych poprzeczka będzie zawieszona nieco wyżej.

Tekst: Andrzej Franke