przesówaj w prawo
przesówaj w lewo

Aktualności

Wszystkie wydarzenia
Koncert “Kolędowo i wesoło”
08.02.2013
Jeszcze dobrze nie przebrzmiały dźwięki i echa po Balu Seniorów i Koncercie Eleni w Hali Wacław, a grupa ANTYDEPRESJA zaprosiła mieszkańców Szamotuł na Koncert "Kolędowo i wesoło" w Kinie Halszka.
Grupę ANTYDEPRESJA działającą przy Domu Zakonnym Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Szamotułach tworzą: seniorzy, pracownicy i wolontariusze Domu Dziennego Pobytu, wychowawcy, dzieci i młodzież ze Świetlicy Socjoterapeutycznej. Gościnnie na Koncercie wystąpił Chór Jutrzenka z Lubasza pod kierunkiem S.Trojany Szymańskiej. Jak sama nazwa określa grupę, zamysłem inicjatorów jest, by obdarzać innych "środkami antydepresyjnymi" w postaci śpiewu, humoru, radości. Taką dawkę zaserwowano w Kinie Halszka 31.01. w ramach koncertu "Kolędowo i wesoło".

Wielogłosowy śpiew kolęd zaprezentowany przez Chór Jutrzenka z Lubasza nastrajał serca uczestników do pokoju serca, radości i wdzięczności za przyjście Boga do człowieka. Nowe utwory kolędowe zaprezentował Zespół ze Świetlicy Socjoterapeutycznej, szczególnie doceniono brawami śpiew Wiktora - "Był pastuszek bosy". A potem były prezentacje humorystycznych utworów przerywane śmiechem i brawami. Można nazwać, że rekordzistką w serwowaniu humoru była S. Trojana z Lubasza, która jeszcze po zakończeniu koncertu była zachęcana przez widzów do opowiadania "kawałów". Trzeba chwalić Boga za dar pamięci i radosnego przekazu Siostry Trojany, mając na względzie Jej wiek, 80+. W tym zakresie i w tej samej kondycji pamięciowo - wiekowej nie ustępowała Pani Ola, która wcieliła się w rolę Aleksis i bawiła wszystkich, szczególne zaś uznanie zdobyła wśród młodych. Młodzież i dzieci z entuzjazmem przyjęły występ Pani Oli i odpowiedziały śpiewem "Ja kocham ją, ona tańczy dla mnie". Wszyscy seniorzy DDzP włączeni w prezentację sceny "na straganie" wcielili się w: niemowlaków, zawodowych śpiewaków oraz zacnych i czcigodnych starców.
Chociaż z pamięcią było różnie, bo jak tutaj tak szybko przejść czas od 1 roku do 80 i więcej, to emocji i radości nie zabrakło. A potem stanął "Skrzypek na dachu " i snuł refleksje o bogactwie i marzył by je zdobyć, co do Pana Jurka - wykonawcy, prawie niepodobne.
O sytuacji wśród kibiców oraz działkowiczów poinformował na żywo, w oparciu o własne spostrzeżenia Pan Sylwester. O sytuacji górali i ich integracji nad polskim morzem, barwnie, wesoło i humorystycznie w odniesieniu do żony opowiedział Michał. Na chwilę do cyrku wszystkich zaprosiła zręczna, z wielką dozą elegancji, anonimowa prezenterka, którą okazała się S. Barbara. A scena "w pociągu" w wykonaniu S. Joanny i Michała z wielkim humorem i wyostrzonym kontrastem ukazała różnice między wsią a miastem, ale zarazem ukazała też, wielkie pole wyrównywania szans mieszkańców aglomeracji wiejskich i miejskich.

Entuzjazm opanował wszystkich gdy na scenie pojawił się Zespół "Czopik Band". Swym programem artystyczno - terapeutycznym złożonym z pastiszowej wiązanki ulubionych melodii zespół odmładzał, uzdrawiał, ożywiał, podnosił na duchu wszystkich, którzy znajdowali się w "Sanatorium Betlejemka". Działo się to na oczach widzów, więc wszyscy poddali się tym zabiegom terapeutyczno - rehabilitacyjnym. Pięknie opracowaną oprawę muzyczną koncertu przygotowali: P .Ewa B. - pianino, P. Henryk B. - skrzypce i P. Józef M. - trąbka. Wspólne odśpiewanie kolędy "Boże Narodzenie" oraz życzenia, by bożonarodzeniowa radość trwała w sercach wszystkich przez cały rok zakończyło niemal 2 godzinne koncertowanie zespołu ANTYDEPRESJA. Wydaje się że przygotowane "środki antydepresyjne" zadziałały, gdyż wielu uczestników koncertu opuszczało Kino Halszka z radosnym uśmiechem i serdecznym podziękowaniem dla organizatorów.

Tekst: DDP Szamotuły
Fot. Paulina Orlik


Aktualności
Fundusze UE
fb