Wszystkie wydarzenia
Jastrowo wygrało gminne zawody OSP
05.02.2009
Informacja archiwalna z 18.06.2007r
Ponad 300 rywalizujących strażaków ochotników, doskonała atmosfera i dobra organizacja. Tak minęły Gminne Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych w Koźlu. W tym roku zwycięski puchar ufundowany przez burmistrza powędrował do Jastrowa.
Zawody jednostek OSP z gminy Szamotuły odbyły się w minioną niedzielę w Koźlu, u ubiegłorocznego zwycięzcy. - Mamy rekordową liczbę 305 uczestników z 9 jednostek OSP. Takiego zaangażowania w działalność straży zazdroszczą nam zaprzyjaźnione zagraniczne gminy - mówił podczas otwarcia zawodów burmistrz Jacek Grabowski - Takie zawody to nie tylko dobra zabawa, ale też ciągłe doskonalenie się przed akcjami gaśniczymi.
Zawody to wyzwanie nie tylko dla strażaków, którzy wyjeżdżają do akcji. Najmłodsi ze strażaków, którzy stanęli do rywalizacji, mieli zaledwie 12 lat. Nie brakowało też drużyn kobiecych i dziewczęcych. Panowie mogli zazdrościć paniom sprawności.
- Jesteśmy w straży od 3 lat. Chciałyśmy spróbować swoich sił i jest to fajny pomysł na spędzenie wolnego czasu - mówią nam Kinga Starosta i Sandra Tomkowiak z młodzieżowej drużyny z Jastrowa.
Najpierw strażacy musieli umiejętnie pokonać tor sprawnościowy, z równoważnią i ścianą. Później był czas na najbardziej efektowną część zawodów, czyli konkurencje bojowe z wodą. Walka była wyrównana. Zdarzało się, że wyniki drużyn znajdujących się na podium różniły się tylko setnymi sekundy.
Zawody wygrała drużyna z Jastrowa. Tak więc puchar przechodni burmistrza Jacka Grabowskiego z Koźla przeszedł do tej wsi. Każda z drużyn na podium otrzymała w nagrodę kolejno 500, 400 i 300 złotych. - Jestem pełen podziwu zarówno dla strażaków, jak i mieszkańców Koźla za tak dobrze przygotowaną imprezę - mówił podczas zakończenia burmistrz.
W kategorii 12-16 lat wśród dziewcząt wygrało Jastrowo, przed Brodziszewem i Koźlem, a wśród chłopców Otorowo, przed Jastrowem i Brodziszewem. W grupie wiekowej 16-18 lat z drużyn żeńskich najlepsza była jednostka z Krzeszkowic, kolejne z Przecławia i Szamotuł. Zaś wsród chłopców wygrała jednostka z Przecławia, przed Otorowem i Krzeszkowicami. W kategorii powyżej 18 lat wśród pań najlepsza była OSP z Brodziszewa, kolejna z Otorowa i Baborowa. Wśród panów w tej kategorii zwyciężyli strażacy z Jastrowa, drudzy byli z Baborowa i trzeci z Krzeszkowic. Zwycięzcą oldboyów została drużyna z Otorowa, przed Koźlem i Baborowem.