przesówaj w prawo
przesówaj w lewo

Aktualności

Wszystkie wydarzenia
Dzień Teatru i prelekcja o cyberprzemocy
11.04.2014
Dzień 27 marca jest obchodzony na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w dniu poprzedzającym to święto w kinie Halszka odbyło się uroczyste spotkanie z rodzicami, dla których zespół teatralny KOSZAŁKI – OPAŁKI – laureat Głównej Nagrody: Statuetki Czarnej Księżniczki, zdobywca trzech Nagród Aktorskich oraz Nagrody Reżyserskiej podczas ostatniego XIV Powiatowego Przeglądu Teatrów Szkolnych, wystawił spektakl pt. Mam prawo”.
Spotkanie otworzyła pani dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz. Wyświetlając slajdy prezentacji multimedialnej omówiła nową koncepcję pracy szkoły, przedstawiła także działania podejmowane na rzecz jej rozwoju oraz najważniejsze wydarzenia w bieżącym roku. Następnie zaprosiła zebranych do oglądania przygotowanego przez dzieci przedstawienia.

Występ bardzo się podobał widowni. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. Doceniając duży wkład pracy i zaangażowanie członków zespołu pani dyrektor przygotowała dla nich trzy miłe niespodzianki. Najpierw każdy z występujących Koszałków otrzymał pamiątkowy dyplom i czekoladę. Druga niespodzianka to zaproszenie na spotkanie z aktorami: Arturem Barcisiem i Aleksandrem Trąbczyńskim w dniu 28 marca, a trzecia to zaproszenie na kilkudniowy wypoczynek do Zieleńca w Puszczy Nadnoteckiej. Koszałki i ich opiekunka Maria Tomkowiak byli zachwyceni, co okazali wesołymi okrzykami  i podskokami.

Po tych emocjonujących chwilach nadszedł czas na bardzo poważne sprawy.  Pani Anna Kozyra – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Szamotułach zaproponowała rodzicom trudny temat: „Zjawisko przemocy elektronicznej – charakterystyka i przeciwdziałanie”. Problematyka poruszyła widzów. Wielu rodziców po skończonej prelekcji mówiło, że dotąd nie zdawali sobie sprawy, jak bardzo cyberprzemoc może negatywnie wpłynąć na dziecko i jak ważny to jest temat. Doceniając wagę takich spotkań, prosili o kolejne prelekcje, które pomogą im lepiej opiekować się własnym dzieckiem i skutecznie je wychowywać.

Ten wieczór spędzony w kinie Halszka, z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, nie był dla uczestników czasem straconym. Rodzice nie tylko dowiedzieli się czegoś więcej o szkole swojego dziecka, ale też o nim samym. Nawet, jeśli nie występowało na scenie. Podziwiając popisy teatralne uczniów  przekonali się, jak wielki potencjał w nich drzemie. Mogą być dumni z ich dokonań i z naszej szkoły.  Psychologiczna  analiza cyberprzemocy, uświadomiła im, że to zjawisko jest coraz bardziej niebezpieczne i może stać się przyczyną tragedii w każdej rodzinie. Nie wolno go bagatelizować. Trzeba uczyć się przeciwdziałać i zapobiegać, kiedy nie jest jeszcze za późno. Dlatego tak ważne jest korzystanie z takich okazji jak ta, by uczyć się odpowiedzialnego, mądrego rodzicielstwa, które będzie pozbawione fałszywej nadopiekuńczości i pozornego zainteresowania sprawami dziecka okazywanego tylko w obecności nauczyciela.

Maria Tomkowiak
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 



Aktualności
Fundusze UE
fb