Wszystkie wydarzenia
Ogólnopolskie Regaty Kajakowe XVI Memoriał Andrzeja Kulczaka
28.05.2018

Po raz szesnasty, w dniu 26 maja 2018 r.,  nad jeziorem w Pamiątkowie odbyły się Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Memoriał Andrzeja Kulczaka.

Nasze zawody cieszą się coraz większą popularnością. Plaża w Pamiątkowie w sobotnie przedpołudnie tętniła życiem dzięki młodym kajakarzom, którzy przybyli na wyścigi aż z 13 klubów sportowych, m.in. AZS AWF Poznań, UKS Błyskawica Rokietnica, MOSW Choszczno, KS Energetyk Poznań, UKS Kajak Trzcianka, KTW Kalisz, KS Posnania Poznań, MKK Viking Małowice, Oś AZS Politechnika Poznańska, KS Warta Poznań, UKS Zalew Jerzykowo, UMKS Zryw Wolsztyn. Odbyło się 35 wyścigów, w których rywalizowało 301 zawodników. Nie zawiedli kibice, którzy przybyli nad pamiątkowskie jezioro, aby gorąco dopingować młodych sportowców.

W Biegu Memoriałowym K-4 juniorów młodszych na 500 m zwyciężyła osada AZS AWF Poznań, drugie miejsce – zajęła osada KS Poznania Poznań i trzecie - AZS AWF Poznań.

W punktacji klubowej zwyciężył Klub KS Posnania POZNAŃ,  drugie miejsce zajął klub AZS AWF Poznań, a trzecie UMKS Zryw Wolsztyn.  Puchary ufundował Burmistrz MiG Szamotuły.

Ogólnopolskie Regaty Kajakowe są znakomitą promocją naszego regionu, a także popularyzacją kajakarstwa, nie tylko wyczynowego.
Od 10 lat Ogólnopolskim Regatom towarzyszą Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Kajakarstwie Turystycznym. Cieszą się one olbrzymim zainteresowaniem. Wyścig na kajakach turystycznych, o których mówiło się już od samego rana, zgromadził bardzo dużo publiczności, która niezwykle emocjonalnie dopingowała weteranów. W wyścigu rywalizowali amatorzy kajakarstwa, rodzice zawodników, trenerzy oraz miłośnicy turystyki kajakowej.

Zwycięstwo na kajakach turystycznych odniosła osada z Poznania: Karolina Pielin i Tadeusz Kasprzak (KS Posnania), drugie miejsce zdobyli przedstawiciele UKS Pamiątkowo: Natalia Olszewska, i Jarosław Olszewski, a trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy z klubu Zalew Jerzykowo: Grzegorz Koperski i Tomasz Jędroszkowiak.

Dzięki Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Szamotuły, Panu Staroście Powiatu Szamotulskiego, rodzicom zawodników, byłym zawodnikom UKS Pamiątkowo, mieszkańcom Pamiątkowa, którzy bezinteresownie co roku włączają się w organizację zawodów, po raz kolejny mogły one odbyć się w sympatycznej atmosferze i na wysokim poziomie. Swoją obecnością, jak co roku, zaszczyciła nas p. Maria Kulczak, wdowa po zmarłym trenerze Andrzeju Kulczaku, tym razem w towarzystwie córki, jej męża oraz wnuka.

Ogólnopolskie Regaty Kajakowe XVI Memoriał Andrzeja Kulczaka były współfinansowane przez Urząd Miasta i Gminy Szamotuły.

Impreza towarzysząca Ogólnopolskim Regatom Kajakowym – X Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Kajakarstwie Turystycznym zostały sfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Szamotułach.